MUST TASTE BAVARIA

Food tour

Beieren moet je proeven. En dan denk ik verder dan de standaard Schnitzel mit Pommes aan echt traditioneel Bayrisch! Van een Weißwurst Frühstuck, Nürnberger Bratwurste tot SchweineHaxe of Schäufele. En ik help je graag een eindje op weg.

Ik heb een #musttaste Bavaria food tour samengesteld. Die, zoals de naam al zegt, een lijst is van echt Beiers eten. Hier mag een bezoek aan een echte Duitse Wirtschaft in ons buurdorp met oerduitse Schnitzels (die over de rand van je bord hangen) niet ontbreken maar ook aan traditionele Beierse specialiteiten waarvan je het bestaan vast niet kent.

Deze zomer komen er twee foodbloggers deze Beierse culinaire tour testen. Uiteraard hou ik jullie op de hoogte van hun bevindingen. Maar voor alle levensgenieters onder ons die prima zelf kunnen bepalen wat ze wel en niet lekker vinden hier alvast een preview. Want deze culinaire lijst maakt je bezoek aan Beieren juist speciaal.

– Schäufele is een stuk vlees aan een bot. Een Schäufele is een stuk varkensschouderbot met vlees eraan. Omdat het bot er als een schop uitziet (in Duits Schaufel) heet het Schäufele.
– Haxe is ook een stuk vlees aan een bot alleen gaat het hier om het varkensbeen. Het aanblik is precies hetzelfde.
– Voor Haxe en Schäufele geldt: stel je een middeleeuws bord met een homp vlees voor dan heb je het juiste beeld.
– Beroemde Nürnberger Bratwurste mit Sauerkraut

– Het proeven van Solnhofen kloosterbrood en een echte Deutsche Brotzeit.
– Echt Fränkisch is saure zipfel. Zijn blanke Bratwürste in zuur met heel veel ui een een Scheibe Brot
– Wurstsalat. Worstreepjes in zuur en olie met ui en kaas

– Een bezoek aan Klooster Weltenburg waar het bier in 800 zo ongeveer is uitgevonden
– Een bezoek aan de zoete taartjes café in Neuburg an der Donau (Romantische Straße stadje)
– Weißwurst Frühstück proberen. Een witte worst van kalfs- en varkensvlees met uien en verse peterselie met mosterd en een Breeze. Weißwursten eet je voor 12.00 uur met een mass Bier erbij.
– Of een bezoek aan de Hofbrauhaus in Müchen traditioneler kan niet

– Een echte Duitse bakkerij binnenstappen en allerlei seizoensvruchtengebakjes proeven
– Spätzle een pasta gerecht met tomaten- of vleessaus
– Kloß mit Soß en Blaukraut
– Frankische Sneeuwballen. Een rond deeggebakje met veel poederssuiker.
– Broodje Leberkäse. Ander dan de naam doet vermoeden is dit een broodje warmvlees.
– Een fiets- of wandeltochtje maken en landen in een echte Biergarten om van een echt lokaal biertje of Radler te genieten.